Aktualności

Brak informacji

Historia

„Zabawne w historii jest to, że się zdarzyła”
Peter Bam, pisarz

 

Dawno, dawno temu w Krakowie były tylko dwie lecznice dla zwierząt. Jedna mieściła się przy ul. Brodowicza 13, druga w Nowej Hucie na os. Zgody 16. Obie były państwowe, ponieważ tylko państwowe lecznice mogły istnieć w tych coraz bardziej odległych czasach.

W dniu 1 stycznia 1989 roku otworzyłem w Krakowie PIERWSZE NIEPAŃSTWOWE Ambulatorium Weterynaryjne.  Lecznice prywatne wciąż jeszcze nie mogły powstawać, więc przez 2,5 roku Ambulatorium działało pod patronatem Młodzieżowej Spółdzielni Pracy w Krakowie.
Czworonożnych pacjentów przyjmowało kilku lekarzy w Borku Fałęckim przy ul. Sielskiej 16. Właściciele i opiekunowie zwierząt do dzisiaj wspominają znamienitego …dra Krzysztofa Suchowskiego, który w Ambulatorium Wet. pracował ok. 6 lat.

Od dnia 1 czerwca 1991 roku Ambulatorium Weterynaryjne zmieniło siedzibę. Działa  teraz jako wyłącznie prywatna placówka w Śródmieściu przy ul. Św. Wawrzyńca 27. Z upływem lat Ambulatorium zmieniło nazwę na Gabinet Weterynaryjny, bo ktoś wymyślił, że w Polsce mogą istnieć tylko lecznice i gabinety weterynaryjne.